Zwerfvuil opruimen met HSV Ons Genoegen Giesbeek

terug naar overzicht

Woensdag, 10 november 2021

Vang5: HSV Ons Genoegen en “Last Hope” pakken zwerfvuil structureel aan.

Zwerfafval is een probleem waar ook menig sportvisser zich aan stoort. Gelukkig krijgt de aanpak ervan de laatste jaren steeds meer vorm.

Met de campagne Vang5 – een initiatief van Sportvisserij Nederland dat wordt ondersteund door Nederland Schoon –gaat de georganiseerde sportvisserij vanaf nu zwerfafval landelijk te lijf.
Lokale opruimacties van hengelsportverenigingen vinden verspreid door het land al jaren plaats (ook door Ons Genoegen o.a. tijdens de Landelijke Opschoondag en door de deelname van VVV Last Hope aan de actie Schone Rivieren), maar een landelijk initiatief vanuit de hengelsport bestond nog niet.

De insteek is simpel: elke keer wanneer een sportvisser gaat vissen, ruimt deze rond zijn visstek vijf stuks afval óf doet dit vijf minuten lang. Een kleine moeite, met groot effect. HSV Ons Genoegen Giesbeek en haar zustervereniging Vliegvisvereniging “Last Hope” ondersteunen deze campagne en gaan haar leden vragen aan deze campagne deel te nemen. Ook tijdens visevenementen die zullen worden georganiseerd, zullen deelnemers worden verzocht hun visstek van zwerfvuil te ontdoen.Vanuit de federatie Midden Nederland wordt er een opruimset- bestaande uit handschoenen; een inklapbare grijper en afvalzakken- ter beschikking gesteld.Vijf stuks afval opruimen is het minimum, maar meer mag natuurlijk altijd.” Juist omdat sportvissers zo vaak aan de waterkant komen, verwachten we op deze manier een flinke slag te kunnen slaan in de strijd tegen zwerfafval. Nu al wordt er individueel regelmatig door sportvissers zwerfvuil meegenomen maar “als iedere sportvisser in Nederland twee keer per jaar vijf stuks afval opruimt, is dat jaarlijks goed voor ruim 10 miljoen stukken zwerfvuil minder”.

Door deel te nemen hopen HSV Ons Genoegen en VVV Last Hope met haar leden een positieve bijdrage te leveren aan het schoner krijgen van de waterkant.

Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies